BIURO NA CZASIE

Skandynawskie biuro

http://blog.fiorello.pl/wp-content/uploads/2011/12/angle-desks-office-0211-de.jpg

Styl skandynawski jest bardzo popularnym trendem w aranżacji domów i mieszkań. Czy wiesz, że możesz go wprowadzić również do biura? Dzięki temu biuro będzie wygodne, dające wrażenie spokoju. Czyste barwy na ścianie, minimalizm pozwolą na skoncentrowanie się na ważnych kwestiach. Wzornictwo skandynawskie przyczyni się wygody oraz lepszej organizacji pracy.

Zacząć należy od wyboru koloru na ścianę najlepiej, żeby był biały, beżowy, jasnoniebieski albo omszały zielony. Nie wolno zapominać o tym, że charakter biura ma zostać neutralny. Można je natomiast ożywić poprzez dodanie kontrastujących przedmiotów. Na podłodze powinno być drewno, a najlepiej oryginalny parkiet.

http://myhome.pl/blog/wp-content/uploads/2014/10/biuro-i-gabinet-styl-nowoczesny-designerski-1000x598.jpg

Umeblowanie powinno być proste, wyróżniać się użytecznością i jego niewielką ilością w pomieszczeniu. W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o tym, co jest najpotrzebniejsze, czyli krzesło, biurko, regał i szafa. Najlepiej unikać wieszania na ścianach dużej liczby półek. Dobrze jest także zrezygnować z tworzyw świecących, szklanych oraz szklanopodobnych.

Biurko powinno być stabilne, solidne i zaopatrzone w duży blat, żeby zmieścił się na nim komputer i wszystkie niezbędne do pracy przybory.  Blat powinien być z drewna, a nóżki mebla jak najcieńsze, co doda wnętrzu lekkości. Regał powinien być otwarty, minimalistyczny i w tym samym kolorze co biurko. Ma być prosty, bez zbędnych ozdób. Przy wyborze krzesła przede wszystkim jest ważna wygoda i podparcie na lędźwie. Warto zainteresować się krzesłami w chłodnym odcieniu z siatką na oparciu.